Любов і Зцілення

Євангельська Церква

Освячені правдою

Олег Савчак

В Старому Заповіті священик брав кров і кропив на певні речі. Тобто, покропити – це означало освятити, зробити ці предмети відділеними, для того, щоб потім з цими предметами щось робити, служити Богу цими предметами. Коли ми дивимось в Новий Заповіт, служіння Христа, апостолів, учнів Христових, ми вже більше цього не зустрічаємо і, тим не менше, про освячення дуже багато говориться.

Освячення – це відділення. Це тривалий процес, тривала робота Святого Духа і Божого Слова в серці і в розумі людини, аж поки ця людина не стане все більш схожою на Ісуса Христа.

1. Освячення Словом і правдою

В Старому Заповіті людина, яка жила Законом, Заповідями досягала праведності і, фактично, все її життя і полягало в тому, щоб досліджувати і виконувати Заповіді. В Новому Заповіті Христос не відмінив Заповіді. Ми, як Церква не відкидаємо Слово і Заповіді. Це для нас основа нашого життя, але ми намагаємось ходити в свободі наскільки це можливо, наскільки це не протирічить Богу.

Важливо перебувати в Слові, акцентувати увагу на глибинні речі, не на видимі, не на зовнішні (хоча вони теж важливі), але все рівно важливіше те, що є в серці, всередині, те, на чому Ісус постійно акцентував увагу. Фарисеї постійно воювали з Ним на цю тему. Ісус не воював з грішниками. Грішники Його любили. Вони бігали за Ним натовпами, запрошували у свої доми. Ісуса не любили фарисеї. Вони звинувачували Його в гордості, в богохульстві, в порушенні Заповідей, що Він навмисне це робить і претендує на роль Божого Сина. Тому, освятитись правдою – це послух Божому Слову. Починається все з того, що нам потрібно Боже Слово знати. Насправді, його потрібно читати, вивчати, цитувати, проголошувати, занурюватись в Нього. Якщо ми Божого Слова не читаємо, ми його не знаємо, не цитуємо, ми не роздумуємо, ми не можемо освячуватись Божим Словом. Якщо ми будемо це Слово практикувати, з ним згоджуватись і приймати, цей процес освячення Божим Словом почне діяти в нашому житті.

«І всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові» (2 Коринтян 10:5). За наш розум сьогодні йде битва, справжня війна. Або Слово Боже, або щось інше, рано чи пізно, обов'язково полонить наш розум. Це наша увага, цінності, життєве кредо і принципи, куди ми йдемо, куди направляються наші кроки і куди ми прийдемо. Розум треба розвивати, навантажувати його (думати, читати, рахувати…). Якщо людина не розвиває свій розум, вона деградує і на духовному, і на фізичному рівні. Розум – це є те, що Бог вдихнув Свій дух в душу і тіло людини, і стала людина живою душею, вона стала розумною людиною. Тобто, розум – це є подих Божий. Це є Божественне знання і інформація, це є частинка Божественної свідомості, Його духа, Його моральності, Його принципів, всього того, що Він нам передав, що Він нам заповів. Сьогодні, людина, навіть, не віруюча має совість. Вона знає глибоко в серці, що брати чуже – це неправильно, що вбити, брехати – це неправильно…

За розум, за увагу нашого розуму йде постійна війна, за інформацію, наповнення, за посвяту нашого розуму, наших думок. Ця битва за розум, освячення наше через Боже Слово – це залежить від нас. Це постійна наша співпраця. Полонити розум, освятити розум Словом – це налаштувати розум на Слово, згодити розум із Словом. Ми б'ємось за свій власний розум, тому що все починається з нашого розуму, з нашої душі, з тих процесів, які відбуваються там.

2. Освячення Духом Святим

«А ми завжди повинні дякувати Богові за вас, улюблені Господом браття, що Бог вибрав вас спочатку на спасіння освяченням Духа та вірою в правду» (2 Солунян 2:13). Що таке освячення Духом? Це послух Духу Святому. Як навчитись слухати Духа Святого? Це ведення від Нього. Все починається знову від того, що ми акцентуємо увагу на Божому Слові, тому що Дух веде людину на основі Божого Слова…

Проповідь в відео-форматі

ddd